10 тез за волю народу

Дата . Категорія Думка, Прагнення

Ми публікуємо “10 тез”, котрі, на нашу думку, можуть слугувати спільними засадами прибічників боротьби за вільний лад, суспільство вільних спілок рівноправних громадян, на поточному етапі української революції.

Ми не розглядаємо “10 тез” як безпомилковий та досконалий допис, і запрошуємо усіх однодумців та побратимів до його обговорення.

Лютнева революція повалила владу клану Януковича та відкрила народові України шлях до свободи й справедливості.

Та революція ще далеко не закінчена. Влада та власність досі належать класові, що володів ними й раніше – в класу олігархів, або, інакше кажучи, великих капіталістів та чиновників. До політичної влади прийшли ліберали, що саботували боротьбу проти Януковича під час Майдану. Зараз вони капітулюють перед путінською Росією, по суті здавши їй Крим, і в той же час хочуть підкорити Україну Заходові, підкорити українську економіку диктатові МВФ. Вони хочуть роззброїти народ і зупинити революцію. Український народ мусить продовжити її, зробити революцію неперервною до тих пір, поки вся влада й власність не будуть відібрані в олігархів і не перейдуть українському народові.

Ми вважаємо, що потребам свободи й щастя українського народу, усіх трудівників, що проживають в Україні, незалежно від їх походження, мови й культури, відповідають наступні вимоги.

Оскільки уся влада повинна належати народові

1. Влада чиновницького спрута повинна бути знищена. Вся влада повинна перейти до рук суспільного самоврядування, громад на території та на виробництві.

2. Ці громади повинні бути автономні у вирішенні місцевих справ і об’єднуватись і співпрацювати одна з одною з питань, що мають більш широке значення. Делегати, обирані громадами для вирішення спільних питань, повинні виконувати накази громад, бути підзвітними й змінними в будь-який час.

3. Усі чиновники повинні обиратись місцевими громадами й перебувати під їх наглядом. Громада повинна мати право відкликати чиновника в будь-який час. Дохід чиновника не може перевищувати середній рівень життя у країні.

Оскільки народ, позбавлений зброї, не може бути господарем суспільства

4. Старі силові й карні структури (МВС, СБУ, тощо) повинні бути негайно розпущені. Армія повинна бути реорганізована.

5. Охороною правопорядку й захистом країни від зовнішнього ворога повинні займатись загони народної самооборони, підвладні місцевим громадам.

6. Повинно бути введено загальне військове навчання. Суспільство повинно надати безоплатно зброю усім повнолітнім громадянам, крім душевно хворих, карних злочинців та контрреволюціонерів.

Оскільки народ, позбавлений влади на виробництві і в господарстві країни загалом, не може бути господарем країни

7. Власність усіх олігархів, крупних капіталістів та чиновників повинна бути конфіскована й перейти трудовому народові. Отримані кошти повинні піти на вихід України з економічної кризи, на забезпечення добробуту трудящої більшості країни й на перебудову виробництва, на запровадження досягнень сучасної науки й техніки.

8. Управління виробництвом повинні виконувати загальні збори, майдани працюючих – робітництва, інженерів та вчених. Ці загальні збори повинні з’єднуватись і узгоджувати свою діяльність у масштабах всієї країни за допомогою делегатів, що виконують волю загальних зборів.

Оскільки народ України включає в себе людей різного походження, різних мов і культур, і співпраця їх усіх необхідна, аби розгромити плани російського імперіалізму з розколу України

9. Місцеві громади повинні бути автономні у вирішенні питань мови й культури. Люди усіх національностей, що проживають в Україні, можуть створювати свої культурні спільноти й школи рідною мовою.

Оскільки Україна є частиною цілого світу, де досі панують нерівність, гніт та несправедливість, гноблення слабких сильними і влада хижаків та паразитів

10. Ми виступаємо за зовнішню політику, незалежну від російського та західного імперіалізмів, виступаємо за бойову солідарність з усіма народами, що борються проти імперіалістичних держав.

Владу та власність – народові!

“Нова іскра”.

Tags: ,

Знання належать всьому людству. Будь ласка, при використанні посилайтесь на авторів.

Яндекс.Метрика