“Антифашистський” марш у Вінниці

Дата . Категорія Відео, Вісті боротьби, Дія, Фото

15 травня активісти вінницького відділення Народної Волі відвідали “антифашистський” марш, організований Партією Регіонів.

Масовість заходів влади уже давно не дивує: скасували заняття в універах і школах, попривозили школярів із області, роздали прапори і – вперед… Біда лиш в тому, що не пояснили, що робити і для чого їх сюди звезли.

Запрошуємо дивитись фото та відео, читати оповідь.

DSCF6339

Почалось все із найпершого намету, де ми вирішили уточнити, коли ж буде розрахунок за акцію, на що отримали: “мальчікі не беспакойтесь, всьо будєт в канце!”. Опа. Стимул побути до кінця акції, тим паче що уже у першому наметі такі щедрі, чесні й відверті люди.

DSCF6312

Поки стояли там, вирішили дізнатись в активної молоді із наліпками “ні фашизму”, де кулак розбиває з розмаху нацистську свастику (така вже в неї доля – страждати при всіх розкладах), що ж таке фашизм і як із ним боротись? Почалась розмова про дідів. Дідиваєвалє. А от онуки стоять і мовчать, немов червоні партизани із пропагандивного фільму. Дівчинка полізла в Інтернет шукати визначення. Хлопець намагався підтримати розмову, але далі дєдиваєвалі ми так і не пішли, поки не прийшов “старший”. Він із поважним виглядом розказав, що дід воював, і фашизм це от коли проти всіх все пригнічується. Ну кароч проти фашизму в савєцкаму союзі, коли і всюди, і там був фашизм, дєд розповідав, що в концтаборі було дуже жахливо. От тому ми проти фашизму. Після геніального пояснення відійшов в сторону і сказав: “давай після акції дамо вам нормальне інтер’ю”. Напевне, вирішив підготуватись, тим паче що дівчинка у наметі уже “нагуглила”, що таке фашизм… але – не доля. Ми пішли шукати чудових історій далі.

DSCF6313

Людей ставало все більше й більше. Вирішили дізнатись, що ж тут відбувається таке магічне, що люди все сходяться і сходяться?

Дідусь міцної статури одразу розвіяв наш святковий настрій: “У Тернополі побили ветеранів. От проти такого ми і зібрались!”. Ну, це уже занадто. Ще й на 9 травня, взяти і побити ветеранів… Та недовгим був наш сум, адже уже наступний чоловік все це різко заперечив: “Ні, який Тернопіль? Ми продовжуємо святкувати день перемоги!”. Наступний сказав, що сьогодні день поминання ветеранів. Врешті-решт, натовп із молодих хлопців іх бритими головами у спортивних костюмах нам пояснив, що це марш проти фашизму, бо фашизм – дуже зле і страшне.

Взагалі, протягом всього нашого перебування на заході ми почули велику кількість варіантів того, що ж таке фашизм. Дізнались, що Сталін був фашистом і воював з фашистами, а Маркс і Муссоліні були з однієї компанії й разом писали свою фашистську маячню. У фашистській партії Італії ледве не правою рукою Мусоліні був Антоніо Грамші. Але це все не важливо, головне, що дідвоював.

DSCF6318

І тут – о диво! Здоровенна вивіска “В Європу без фашизму!” і “Фашизм – чума 21 сторіччя”. Ну ок. Уже щось. Раз ми не знаємо, що воно таке, то вирішили дізнатись в учасників дійства, як же воно виглядає, як нам ловити на вулицях цю “фашистську гадину” і перевиховувати в ім’я великої перемоги. Проте, на жаль, де нам знайти в Україні й світі фашизм, який вигляд він має – ми теж не з’ясували. Стало якось сумно на серці. Стільки людей не боючись хмарного неба над головою відчайдушно борються із фашизмом, а він усе одно залишається “неуловімим мститєлєм” і досі “збирає” сотенні натовпи людей. Підійшли до тих, хто тримав розтяжки – розмова теж не залагодилась: чи то їм заборонили говорити, чи то не дозволяли – нам не відомо. На питання, чи плотять за “простой” із вивіскою, – сказали, ні… Ледве сльоза не покотилась. Люди ж стараються, а тут… А тут і скипів гнів народний! Хлопчина один вирішив не мовчати, і в повний зріст заявив: “Так це і є фашизм! Стоїм тут як йолопи, а нам не плотять!”. Щирість нашого народу уже давно оспівана митцями.

DSCF6325 55988927

А прапорів-то скільки було! А стрічок різних! Наш погляд привабила стрічка жовто-чорних кольорів, і ми вирішили з’ясувати, чому ж її носії нацепили саме такі кольори на себе? Що ж це за диво таке дивне? Та недовго горів наш ентузіазм… Бо, як нам повідомила молода активістка, це стрічка жалоби… Ні то за загинувшими, ні то за живими, ні то за Чорнобильською трагедією… Думаю, для них вона універсальна.

Але навіть на святі жалоби треба мати почуття гумору. На зло всім розтяжкам, стрічкам та прапорам, ми все ж розшукали справжній символ антифашизму.  :)

DSCF6334

Діло йшло до вечері, але і тут влада не забула про свій народ: у бесіді із однією цікавою приїжджою жіночкою ми дізнались, що влада для пенсіонерів та ветеранів у їх районі – це благо, вона на 10травня привітала ветеранів пасочками…

До речі, я захоплююсь нашою владою. Насправді, заробляти гроші – це ж мистецтво. Вперше бачу політичну акції, де по краях “поля бою” стоять “тили, резерви й медчастини”: намети із квасом, пиріжками, сувенірами, випічкою. Адже на повний шлунок боротись із фашизмом простіше.

Все ніби було непогано, на сцені почались пісні-пляски, вірші, сєрпантіни. Всім весело. Ну, звісно, крім тих, хто тримає розтяжки і не отримує за це аж нічого. І тут в самий розпал боротьби із фашизмом… почався фашистський дощ! Марс завдає удару у відповідь! Спочатку почали “падати” задні ряди, і військо світла почало рідіти. Музику зробили гучніше: “Етат дєнь пабєєєди…” Хоча в очах тих, хто мокнув, але боров фашизм, далі читалось: “нас осталось мало…” 5 хвилин дощу, і рать майже розгромлена. АЛЕ! Біля самої сцени все ж ще тримають оборону найелітніші воїни! Вони настільки захоплюють інших своєю величчю духу, що звідкись на них взялись чудові сині дощовики із символікою “Партії регіонів”! Влада ж дбає про народ!

Дощ ставав все сильнішим, а антифашистський опір – все меншим…

Вирішили допомогти “рятувати” з під дощу “бойові знамена партії”. :)

DSCF6357

Врешті-решт, 15 хвилин дощу, щільне “мочілово”, і – вся когорта “антифашистів” замочена. Хто міг – втік ще раніше. Як же вони поборють із фашизм в Україні і світі, якщо їх розігнав навіть не натовп “фашиствующіх молодчіков”, а звичайний літній дощик? :)

До нових зустрічей, наші любі борці проти всього поганого, за все хороше! :)

P.S. Наш рух ніяким чином не паплюжить пам’ять про загиблих у братовбивчій імперіалістичній війні, а лише таврує піар буржуазних сил на їх кістках та тих, хто радий вийти під будь-яким прапором за гроші.

Tags: , , ,

Знання належать всьому людству. Будь ласка, при використанні посилайтесь на авторів.

Яндекс.Метрика