Боротьба робітників сільгосппідприємства “Іллінецького” триває

Дата . Категорія Дія, Протест, Солідарність

Продовжується спротив робітників Державного сільськогосподарського підприємства “Іллінецьке” спробам його зруйнування.

Проти них вже розпочато кримінальне провадження, їх не пропускають до облцентру, їх продукцію бракує ветеринарна служба, їх підприємство штурмує УБОЗ, а все чому?

Сьогоднішнє судове слухання відвідали представники “Народної Волі” Вінниці. Під катом – подробиці справи.

Колись, кілька років тому, ДП СП “Іллінецьке” мало кількамільйонні борги, серед них 380 тисяч гривень – борг перед робітниками. Олексій Гребенюк тоді віднайшов спосіб повернути виробництво до життя: приватні власники земельних паїв здали землю в оренду ДП СП, позичали сільгосптехніку, вкладали власні гроші, аби лише існували робочі місця.

І раптом обожнюваного робітниками (котрих тут 170) керівника вирішило зняти очільництво області, під наказами про його звільнення стоїть підпис особисто губернатора Вінницької області Івана Мовчана. Нібито через збитковість підприємства у першому кварталі (68 тисяч гривень). Втім, селяни вважають, що така підстава сміховинна, що прибуток у другому кварталі уже покриває попередній збиток, а справжній намір “верхів” – зруйнувати сільське господарство Іллінецького.

Селяни переконували новопризначеного керівника (Юрія Кравченка) не обіймати посади, нині не допускають його до виконання обов’язків. Так, цікаво, що Кравченко досі не мав стосунку до сільського господарства, окрім трьох місяців праці в лісовому підприємстві.

ДП СП охороняють робітники. Між першим та другим слуханнями у цивільній справі співробітники УБОЗ намагались прорватись на територію, що їм не вдалось.

Компанія, що закупляла молоко в ДП СП “Іллінецьке”, раптово відмовилась продовжувати співпрацю. Виявилось, причиною стала ветеринарна служба. Вочевидь, встановити невідповідність іллінецького молока вимогам допомогли державним ветеринарам якісь вищі сили. Процедура дослідження молока поки триває. І нема надії на неангажованість результатів.

Протягом липня 2013 року робітники “Іллінецького” тричі виявляли свій протест у Вінниці, причому одного разу автобус із рішуче налаштованими перепинив кордон ДАІ на в’їзді до облцентру, пояснюючи, що “далі ніхто не поїде”, і довелось прориватись малими групами на рейсовому транспорті.

9 серпня до приміщення суду прибули кілька десятків робітників “Іллінецького”, разом із промовистими плакатами, на фото.

P1210139

P1210141

P1210142

P1210143

P1210144

P1210145

До зали засідань були допущені всі бажаючі.

P1210151

Як бачите, місце відповідаючого пусте. ФДМУ вдруге не надіслав представників, пояснивши це судові тим, що усі його місцеві співробітники перебувають у відпустці або на лікарняному, тож тут можна підозрювати про свідоме затягування слухання справи.

Поки суддя перебував у нарадчій кімнаті, присутні, а це чимало робітників від молодих хлопців до ветеранів праці понад 70 років віком, та інші небайдужі, представники громадських рухів, в тому числі “Народної Волі“, та незалежні діячі, обмінювались подробицями обговорюваного неподобства та контактами.

P1210158

P1210160

P1210163

 

P1210166

P1210169

 

P1210170

P1210171

 

Наступне засідання призначено на 27 серпня.

Робітники налаштовані по-різному. Хтось згадує Сталіна, хтось розраховує на українське правосуддя, дехто не вірить нікому. Однак усі воліють стояти за майбутнє своїх дітей до останнього.

Народна Воля Вінниці.

P.S. Нагадуємо, протягом липня робітники ДП СП “Іллінецьке” кілька разів виявили протест діям влади, перекривши головну вулицю Вінниці – Соборну, щодо чого відкрито кримінальне провадження, що загрожує від штрафу в розмірі 50-100 неоподатковуваних мінімумів до 3 років обмеження волі.

Tags: ,

Знання належать всьому людству. Будь ласка, при використанні посилайтесь на авторів.

Яндекс.Метрика