Польща покінчила із 8-годинним робочим днем

Дата . Категорія Вісті боротьби

Провід неоліберальної влади покінчив із 8-годинним робочим днем.

13 червня польський уряд скасував 8-годинний робочий день, право, виборене у 1919 році. Уряд, мабуть, намагається зробити Польщу більш привабливою для власників виробництв, хто бажає отримати більше, використовуючи слабкий захист робітників у країні та кричуще малу заробітну платню.

Цей удар по робітництву відбувся майже без уваги з боку ЗМІ та профспілкових протестів. Польща – поле для дослідів із впровадження найгіршого неоліберального нищення робітничих прав, і робітництво виправдало сподівання своїх господарів, залишившись на роботі та сподіваючись на крихти зі столу панів. Якщо так вдалось у Польщі, то можна лише здогадуватись, де вони вдарять наступного разу.

Скасування 8-годинного робочого дня відбулось шляхом збільшення облікових відрізків часу для обчислення середньої кількості відпрацьованих годин протягом року, а також шляхом впровадження “гнучкого розкладу”. У минулому кожен мав певний час відпочинку між змінами, і коли чиїсь зміни пересувались із дня на день, це вважалось понаднормовою роботою, що потребує відповідної вищої оплати. Згідно нових правил, керівники можуть подовжувати робочий день за умови робочий час скорочується. Для робітників певних галузей та певних місцин, це означає довгі дні протягом усього часу роботи, та кілька місяців простою, замість стійкого розкладу. Неясно, які права матимуть робітники, що наймаються тимчасово (приміром, на 6 місяців), за таких правил. Зрозуміло, що протягом багатьох років польські роботодавці відверто чхають на права, що поки мають робітники, і ніхто не бажає відплатити їм за це.

Тим часом робітники стоять проти незліченної кількості небачених нападів на їх добробут. Оскільки більшість їх розділені, підкорені угодницьким профспілкам чи невпевнені у своїй здатності щось змінити, боючись помсти з боку власників та влади. Також багатьом промила мізки неоліберальна пропаганда, що вже роками зустрічається на кожному кроці.

Зміни до Трудового Кодексу були розроблені молодим та палким неоліберальним кар’єристом, що намагається завоювати прихильність лялькарів держави. Владислав Косіняк-Камиш, 32-річний лікар, подавав свою кандидатуру до міської ради Кракова у 2010. Він не був обраний, а зайняв у списку місце вибулого. Із таким “досвідом” близько року по тому його зробили міністром праці (!!!), а днем по тому – заступником голови Польської Селянської партії (PSL). Він вніс поправки до Трудового Кодексу, що знищили гарантію 8-годинного робочого дня.

Косіняк-Камиш – не єдиний негідник. Зрозуміло, що він зробив брудну роботу для своїх роботодавців. Вони, вочевидь, не бачать перешкод у гнобленні народу, відколи люди “з’їли” неоліберальну пропаганду.

Source: libcom.org

Tags: , ,

Знання належать всьому людству. Будь ласка, при використанні посилайтесь на авторів.

Яндекс.Метрика