Середній клас – гарант стабільності?

Дата . Категорія Думка, Про світ

Протягом багатьох років нас переконують, що середній клас — це гарант стабільності. Широкомаштабний клас власників, який врятує можновладців від будь-яких коливань знизу. Люди, які відчули смак апельсинового фрешу на пляжі Мальти, аромат нової шкіряної оббивки Тойоти Камрі або скрип ключів, відмикаючи двері нової трикімнатної квартири у елітному районі, перегризуть горлянку будь-кому, хто зазіхне на їх спокій і стабільність. Та й потрібно загалом небагато: сиди тихо, навчайся завзято, кредит виплачуй вчасно. Після інституту, під заспокійливий шелест кондиціонера у офісному центрі, десь у віці тридцяти років станеш начальником відділу, а то й в заступники — не життя,а казка.

Казка! Казка, яку вже майже двадцять років розповідають нам можновладці-красномовці. Казка, що не має нічого спільного з реальним життям.

Був лояльним і не втручався, коли придурки з синіми відерцями на дахові автівок дражнили ментів? Молодець! Вирушай у морг на упізнання, Сітроен твоєї вагітної дружини розтрощив Мерседес S-класу з номерами ААА. Стоячи в пробці обурювався черговому мітингу, влаштованому недоумками-ліваками? Будь ласкавий, пройди у аерофлотівський відстійник на декілька діб – чудовий початок відпустки. Посміювався над інфантильними анархістами, що грають на камеру і показово радіють за мешканців якого-небудь гуртожитку? Це не твою іпотечну квартиру там зносять? Ну, вибачай, друже, не пощастило, трапляється.

Ти думав – потрібно лише бути хорошим хлопцем, не втручатись, мовчати, працювати, відкладати гроші, і в один чудовий день вирватись з цього болота… Не піднятись у ЇХ небесний світ, але просто хоча б відчути себе людиною: гарна їжа, пристойна машина, будинок, коротко кажучи — середній клас. Але тебе знову пошили у дурні. Не існує ніякого середнього класу, немає того прошарку, куди можна, а головне – потрібно прагнути. Є лише ВОНИ і МИ.

ВОНИ тиснуть, витискають, відбирають, зносять, калічать, знущаються, насміхаючись в обличчя.

А МИ терпимо,

поки що терпимо…

Tags:

 • Антон

  Я не розумію суті статті. Середній клас- це клас висококваліфікованих робітників і людей із вищою освітою(лікарів, вчителів, юристів), які далеко не паразити і багато не вдоволені владою і не погоджуються із її злочинними діями. Це високоосвічені люди, які розуміють високі цілі і ідеї. Вони справжня майбутня еліта нації в цей час.

  • Віталій Шукач

   Дам розгорнуту відповідь.

   По-перше, я не люблю марксистську термінологію, але коли уже її використовувати, то середній “клас” – це взагалі не клас. Частина його є дрібною буржуазією, частина – високооплачуваним пролетаріатом.

   По-друге, ви плутаєте “середній клас” та “інтелігенцію”. “Середній клас” – це приватні будинки, це дві машини на сім’ю, це щорічні поїздки на відпочинок за кордон. От що вказує на належність до середнього класу. А геть не вища освіта. Ви самі чудово розумієте, що вища освіта переваг у цій державі не дає. На диплом можна каву ставити.

   По-третє, за моїми особистими спостереженнями, саме до “середнього класу” застосовне усе написане у статті – повне цурання усіх “високих цілей та ідей”.

Знання належать всьому людству. Будь ласка, при використанні посилайтесь на авторів.

Яндекс.Метрика