Синдикат: що і навіщо? Первинний опис

Дата . Категорія Вісті боротьби, Думка, Прагнення

На барикадах чергової буржуазної революції у рамках протидії злочинній владі і паразитам з опозиції, товариство Народної Волі об’єдналось із соратниками з ініціативи «Синдикат», що спеціалізується на боротьбі трудового населення проти свавілля капіталізму і працедавців. Трохи про товаришів:

Синдикат (від фр. Syndicat «синдикат», далі з др.-грець. Σύνδικος «захисник, заступник; синдик») — термін, що спочатку відносився до трейд-юніонів (професійних союзів). Наш Синдикат ми створили у відповідь на виклик сучасності, виклик необхідності.

Причини створення Синдикату:

  1. Всі люди Синдикату – свідомі громадяни, громадські активісті і ми хочемо діяти. У нас є потреба робити добрі справи і вона нами керує. У щоденній боротьбі ми зіштовхуємось з тим фактором, що активіст не може повністю віддаватись своїй громаді, адже він голодний. Ми створили наш перший Синдикат у вигляді бригади промислових альпіністів, щоб заробляти на життя і поєднувати роботу з активізмом. Крім того, це спосіб розвинути Синдикат до стану, коли спільна праця дасть можливість фінансувати нашу боротьбу.
  2. Більшість учасників Синдикату самі зіштовхувались із недобросовісними працедавцями у своїй трудовій діяльності, або неодноразово чули про це. Наприклад, в Україні більшість населення – наймані працівники, які працюють у тіні, без офіційного працевлаштування. Тут є цілий налагоджений бізнес, коли людям не платять зарплату за їхню працю – це є у всіх сферах, це повсюдне явище, з яким зіштовхувались більшість українських сімей. Сфера соціально-трудових відносин і її проблеми дуже актуалізовані у суспільстві. Синдикат – це ініціатива, яка допомагає захищати інтереси і права найманих працівників, людей праці. У багатьох питаннях ми єдині, на кого можуть покластись люди праці.
  3. Захистом трудових прав формально займаються професійні спілки. Але існує ряд причин, через які профспілки не виконують своїх завдань і функцій у суспільстві – це і надмірна бюрократизація профспілок, корупція серед профспілкових босів, підлеглість профспілок адміністрації і державі, застарілість механізмів і підходів, політизованість, постсовковість, надмірний вплив традиційних «ліваків»… Синдикат неофіційно проводить свій «центризм» у незалежні профспілки, однак не робить на існуючі буржуазно-бюрократичні, політизовані, грантожерські і «лівацькі» профспілки ставок, а лише шукає в існуючих профспілках адекватний елемент для Синдикату. Взаємозв’язок революційних груп з трудовими колективами скоро будуть забезпечувати не профспілкові об’єднання, а Синдикати у чистому вигляді. Скоро сучасні профспілки відживуть своє і їм на зміну прийдуть наші Синдикати.
  4. Синдикат – це ідейне об’єднання. Для нас важливіші за ідеологію лише наші принципи. Принципи Синдикату – це його основа, ніщо не робиться в обхід принципів. Ми за все людське. Принциповість дає нам можливість зберігати адекватність і твердість. Тому Синдикат – це принципи Синдикату.
    • Ми об’єднані спільною ідеєю. Наша ідеологія складається із двох компонентів – Національного і соціального. Ми виступаємо за об’єктивну справедливість в цих аспектах, однак ми не приймаємо стереотипності, штампів та історичної реконструкції. Основи нашої ідеології описані у маніфесті Народної Волі, про причетність до якої ми заявили раніше. Тому ми говоримо, що народовольці, об’єднані у синдикати і Синдикати в аспекті руху Народної Волі – нероздільні. Синдикати – це шанс для ідей народництва, шанс для всіх революційних націоналістів увійти в трудові колективи. Маніфест Народної Волі дає нам раціональне наповнення ідеологічної платформи Синдикату.
  5. Ми переконані, що національне і соціальне звільнення народу забезпечать вільні Синдикати і кооперативи. Наш синдикалізм заснований на ідеї самоорганізації національних дружин і Синдикатів. Робочі повинні вміти боронити себе власноруч, і тільки так формується Нація. Для цього і створюються Синдикати. Синдикати, як найбільш активні елементи національного пролетаріату, повинні взяти власність на засоби виробництва і владу. Тільки так ми уникнемо багатьох протиріч. Тому ми за сильні Синдикати. І наші принципи спонукають до цього.

Це лише теоретичні підстави для об’єднання у Синдикати. Можливо вони надто різкі для когось, а для когось навпаки – надто нейтральні. Однак ми об’єднані на основі спільної діяльності і ця діяльність покаже нам шлях. Істина у дії: дія об’єднує і робить значно більше добра. Ми об’єднуємо і правих, і лівих – на основі наших принципів і спільної діяльності. Сирі слова і догми, не підкріплені дією, лиш роз’єднують. Ким керує дух доброї волі – зрозуміє. Ми даємо слово, на якому ми формуємо дію, а наступні форми визначаться у процесі.

Tags: , , ,

Знання належать всьому людству. Будь ласка, при використанні посилайтесь на авторів.

Яндекс.Метрика