Усе тільки починається

Дата . Категорія Думка, Прагнення, Про світ

Народе! Справа не закінчена.

В Україні, нібито, повалено режим диктатури. Подекуди триває силове протистояння, але до межигірського версалю та на Банкову Януковичу більше не повернутись. Дехто вже поспішає святкувати перемогу.

Зустрічали багато різних думок наших противників про його, Майдану, походження. І політтехнологія Заходу, і провокація Росії, і чиєсь прагнення обвалити гривню, почати Третю Світову, тінь Китаю, фашистський переворот… Всі ці люди бояться навіть припущення про те, що український народ втрутився у власну долю, зламавши усі прогнози.

Справді, є один наслідок із останній подій, котрий перекреслює усю користь для будь-якої влади. Народ повірив у свою силу. Народ запам’ятав смак свинцю та вигляд своєї крові. Запах сльозоточивого газу та вогню барикад. Були застосовані силові методи, і вони подіяли. Не переговори опозиції, не відозви ЄС, не пісні Руслани повалили Януковича. Це зробили київська бруківка, палиці та запалювальна суміш, заряджені полум’ям сердець.

Одначе наша справа не закінчена. По-перше, опозиція уже почала ділити посади як нова влада, а регіонали повсюдно, за звичкою, перефарбовуються. Лунають заклики провести негайні вибори не лише президента, а й Верховної Ради. Ми вважаємо, що цього недостатньо. Потрібна передача повноти влади на місця – у відання рад громадян, із обов’язковим втіленням “імперативного мандату” на всіх рівнях, а також відродження звичаїв вічового народовладдя як вищої форми вираження волі громади.

По-друге, десятки героїв лягли кістьми, сотні зазнали поранень та каліцтв різної тяжкості. Влада застосувала проти протестувальників вогнепальну зброю. Проти Майдану кинули найгірших доступних садистів, аби вбивати беззбройних. І це може повторитися знову. Народ повинен бути захищеним. Тому – за вільний продаж зброї самооборони.

По-третє, після втечі Януковича поступово розкривається розмах розкрадання народних надбань. За нашим переконанням, гаї, лани, ріки та озера, надра не повинні належати будь-кому, окрім усього трудового народу. Виробництва ж (заводи, майстерні, сільські господарства) мусять керуватись радами робітників.

Це лише мала частина наших засад. Одначе очевидно, що поки Україною керують держиморди, а трудівники бідують – справа не завершена. Усе тільки починається.

owU_T1NW4Xk

Владу на страту!

Мечислав Ворон

24 лютого 2014 року

Tags: ,

Знання належать всьому людству. Будь ласка, при використанні посилайтесь на авторів.

Яндекс.Метрика