Російські робітники “Фольксваген” просять про солідарність!

Дата . Категорія Вісті боротьби

Профспілкове об’єднання МПРА на заводі «Фольксваген» у Калузі закликає усі громадські організації, незалежні профспілки та громадян, котрим небайдужа боротьба трудящих, підтримати калузьких робітників. Мова не лише про певну трудову суперечку між роботодавцем та трудовим колективом. На карту поставлене саме право робітників на самозахист шляхом влаштування законних страйків!

Трудове протистояння на “Фольксвагені” спалахнуло після того, як у зв’язку із спадом попиту на автомобілі низку робочих змін на підприємстві перенесли на вихідні дні літнього періоду. Крім того, тиждень вимушеного простою виробництва з 12 по 17 серпня, пов’язаний із переобладнанням та налаштуванням виробництва під нову модель, Skoda Rapid, також переносять на вихідні. Тому робітників мають намір змусити працювати усе літо майже без відпочинку.

Спонтанні вияви протесту та перемовини профспліки, що представляє інтереси робітників, з керівництвом підприємства до виходу із кризового становища не призвели, навпаки, керівництво озвучило ось що: “поки ми можемо виробляти машини, враховувати думку людей нема сенсу”. У зв’язку із цим понад дві тисячі робітників заводу висловилист за влаштування страйку. Початок був запропонований на 12 травня, одначе вже 8 травня Калузький обласний суд виніс рішення про заборону страйку до 22 травня до судового засідання про визнання страйку законним чи незаконним, причому в рішенні суду на користь керівництва заводу сумнівів нема.

Згідно слів очільника профспілки Дмитра Трудового, саме по собі проведення судового слухання виявилось геть неочікуваним для нього та його товаришів. Рішення суду було прийняте за відсутності представників профспілки, котрі не були повідомленні про слухання потрібним чином.
Усі ми знаємо, ким і для чого пишуться закони в нашій країні. Наразі проведення законного страйку радше є чимось типу “казок та приповістей”, аніж дійсністю. Кількість страйків у Російській Федерації, що є “законними”, можна перелічити на пальцях, одначе це не заважало профспілці МПРА перемагати. Усі ми знаємо, що в Російській імперії в трудящих узагалі не було прав на прості засоби самозахисту, не кажучи вже про страйк. І це не заважало робітництву боротися та перемагати. Зараз страновище у нашій країні стає аналогічним до того, що було на початку минулого сторіччя, одначе й зараз робітничі об’єднання готові до борні.

Профспілка МПРА закликає усіх небайдужих, незалежні профспілки та ліві політичні організації з 13 по 16 травня провести у себе в містах заходи в підтримку вимог калузьких робітників. Вітаємо будь-яке ЗАКОННЕ поширення інформації про становище. Бажане проведення яких-небудь законних відкритих заходів біля дилерських центрів “Фольксваген”, з метою привернення уваги покупців до проблем робітників, що збирають ті авто.

Інформацію про заходи прохаємо присилати на пошту: dmitry.k.1978@gmail.com
Зв’язок: 8-919-039-68-11 (Дмитро Трудовий, голова ППО МПРА на «ФОЛЬКСВАГЕН Груп Рус»); 8-980-710-69-62 (Дмитро Кожнєв, регіональний представник МПРА в Калузі)

Калузьким робітникам потрібна підтримка, і ми віримо, що в нашій країні знайдеться достатня кількість людей, для котрих слово “солідарність” не є пустим звуком.


1

Tags: , ,

Знання належать всьому людству. Будь ласка, при використанні посилайтесь на авторів.

Яндекс.Метрика